UJUTAMINE

Imiku ujutamine soodustab tema normaalset arengut ning karastab ja tugevdab tema tervist. Imikute ujutamise eesmärgiks ei ole mitte lapse kehalise arengu kiirendamine, vaid just eakohaste arenguvõimaluste realiseerimine. Imikute ujutamine on eelkõige mängulaadiline tegevus vees, mis peab pakkuma lapsele rõõmu ega tohi teda liialt väsitada. Veel enne kui laps oskab roomata või kõndida, oskab ta ujuda. Näo kolmnurga osas veega kokkupuutel imik reflektoorselt hoiab hinge kinni kuni 6. elukuuni. Edaspidi oskab juba ise hakkama saada vee all. Imiku ujutamisega võib alustada kohe kui naba on täielikult paranenud.
 
Ujumise kasutegurid:
paraneb kopsude töö, hingamistegevus
paraneb südame ja kopsude jõudlus
paraneb sümmeetriline vastastikuste jäsemete töö
vee omaduste tõttu saab laps vabalt oma jäsemeid liigutada
parandab seedetegevust
ideaalne teraapia enneaegsete laste puhul
 
Ujumise vastunäidustused:
infektsioonhaigused
kaasasündinud südamerike
naha põletikud
kõrgenenud keha temperatuur (üle 37,2)
vaktsineerimise järgselt
vahetult peale sööki


Väikelaste ujumistunnid Kurtna lasteaia ujulas algavad 8. septembrist 2021. Ujumistunnid toimuvad kolmapäeviti algusega kell 9:00; kell 10:00 ja kell 11:00. Tunnis osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine e-maili teel razoone@neti.ee või telefonil 53403331. Registreerimiseks palun saata lapse nimi ja sünniaeg. Ujumistundi peab kaasa võtma ujumisriided lapsele ja lapsevanemale, lapsevanemale vahetusjalanõud, pesemisvahendid, 2 saunalina, turvahäll (põhja panna kile, et häll ei läheks märjaks).
Üks tund kestab 30 minutit ja osavõtutasu on 9 eurot. Tasuda saab kohapeal sularahas.

NB! Kui Teie laps on registreeritud ujumistundi kuid mingil põhjusel ei saa selles osaleda, siis palun sellest teatada võimalikult varakult telefonil 53403331 või e-maili teel razoone@neti.ee . 

NB! Lähtudes Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldusest nr 305 "COVID-19 haiguse levikutõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud" on alates 26.08.2021 lubatud osaleda sporditegevustes ja huvitegevuses isikutel kes on alla 18-aasta või COVID-19 haiguse läbi põdenud ning omab selle kohta tõendit või vaktsineeritud. Seoses eelnevaga palun lastevanematel/saatjatel ujumistundi kaasa võtta vajalikud tõendid või saata need e-maili teel ujumistundi registreerimise ajal. 

Kurtna lasteaed asub koolimajaga ühes hoones ning sisenemine on läbi autoparkla. Kui olete autoväravatest sisse tulnud, siis paremat kätt on 2 klaasust. Ühel uksel on silt "Väikelaste ujumine". Sellest uksest peab sisse tulema ja oletegi ujulas.

Vahetult enne basseini minemist on täiskasvanul pesemine kohustuslik.
Eesti English Русский
 Uudised (3)Uudiste arhiiv
Otsi
 

 

 

 
 

OÜ RAZOONE, Rõika 31A, Tallinn 10617, tel 53 40 33 31, e-mail razoone@ neti.ee

Koduleht Elitec'st